Doughty – Klemmer og koblinger
Scene · Studio · Rigging · TÜV-sertifisert
Doughty Clamp with Easy Grip Handle – halvkobling med vingehåndtak, verktøyfri montering
Doughty Clamp with Easy Grip Handle er bransjestandardens halvkobling utstyrt med et stort Easy Grip-håndtak, slik at klemmen kan strammes og løsnes uten verktøy. Klemmen er i ekstrudert aluminium med høy strekkfasthet og passer rør med diameter 48–51 mm. WLL er 750 kg, og klemmen er 50 mm bred. Sporet i klemmen holder en M12-mutter eller boltehode fanget, og den skader ikke trusskordene. Produktet er TÜV-sertifisert. Denne utgaven er i polert sølv.
|
WLL
750
kg
|
|
Rørdiameter
48–51
mm
|
|
Klemmebredde
50
mm
|
|
Antall i pakke
12
stk
|
Konstruksjon og materiale
Klemmen er produsert i ekstrudert aluminium med høy strekkfasthet og har samme WLL på 750 kg og 50 mm klemmebredde som standard Half Coupler, men er utstyrt med et stort Easy Grip-håndtak i stedet for vanlig mutter og bolt. Håndtaket gjør at klemmen kan monteres og demonteres for hånd. Produktet er TÜV-godkjent.
Bruk og kompatibilitet
Easy Grip-håndtaket egner seg der klemmer må justeres ofte, for eksempel ved hyppig om-rigging, siden ingen verktøy trengs for å stramme eller løsne klemmen. Den passer rør med diameter 48–51 mm og leveres i esker à 12 stk.
Nøkkelspesifikasjoner
| WLL (arbeidslast) | 750 kg |
| Rørdiameter | 48–51 mm |
| Klemmebredde | 50 mm |
| Materiale | Ekstrudert aluminium |
| Farge | Sølv |
| Antall i pakke | 12 |
| Produktkode | T57120 |
Clamp with Easy Grip Handle passer for riggere som trenger rask, verktøyfri montering av 48–51 mm trussrør.