Doughty – Rigging
Rigging · Løft
Doughty Silver Pin Shackle 8 mm – buesjakkel med sølv splint, WLL 500 kg
Doughty Silver Pin Shackle er en økonomisk buesjakkel i galvanisert stål, dimensjonert for 8 mm og merket med WLL 500 kg. Sjakkelen er lastklassifisert og WLL-merket, og egner seg til generell rigging der en rimelig, pålitelig sjakkel med sølvfarget splint er tilstrekkelig.
Konstruksjon og materiale
Sjakkelen er laget i galvanisert stål med sølvfarget overflate, og er dimensjonert for 8 mm. Buesjakkelens form gir god fleksibilitet i tilkoblingsvinkel sammenlignet med en rett D-sjakkel, og gjør den egnet i wire rope- og riggesammenstillinger.
Bruk og kompatibilitet
Sjakkelen brukes i rigging- og løfteoppsett der WLL-merket koblingsutstyr kreves, blant annet sammen med wire rope, kauser og annet Doughty riggetilbehør i tilsvarende dimensjon. Med WLL 500 kg passer den til 8 mm sjakkeldiameter og egner seg til scene-, studio- og riggejobber der sikker, dokumentert lastkapasitet er nødvendig.
Nøkkelspesifikasjoner
| Diameter | 8 mm |
| WLL (arbeidslast) | 500 kg |
| Overflate | Sølv (galvanisert) |
| Produktkode | T39200 |
Passer riggere som trenger en rimelig, WLL-merket 8 mm sjakkel til generell rigging og løft.