Doughty – Rør og fittings
Scene · Studio · Rigging
Doughty Pipeclamp Clamp On Tee – 90° T-forbindelse som monteres på eksisterende rør, Ø48 mm
Pipeclamp Clamp On Tee er en galvanisert fitting i støpejern fra Doughtys Pipeclamp-serie, som skaper en 90 graders T-forbindelse mellom to Ø48 mm rør. Fittingen er utformet for å monteres på eksisterende rørkonstruksjoner uten at de må demonteres. Overflaten er sølv/galvanisert. WLL er ikke lastklassifisert av produsenten.
Konstruksjon og materiale
Clamp On Tee er støpt i galvanisert støpejern og dimensjonert for Ø48 mm rør. I motsetning til gjennomgående tee-fittinger er denne delt slik at den kan klemmes rundt et allerede montert rør, og deretter feste en ny avstikker i 90 graders vinkel. Overflaten er galvanisert/sølv. De to klemmehalvdelene bindes sammen med bolter rundt det eksisterende røret før avstikkeren festes.
Bruk og kompatibilitet
Fittingen brukes når en ny gren skal legges til en ferdig rørstruktur uten å ta den fra hverandre, for eksempel ved sen tilføyelse av rekkverk eller støtter i et scene- eller riggoppsett. Kompatibel med hele Doughty Pipeclamp-serien for Ø48 mm rør. Dette gjør fittingen praktisk ved ombygging av eksisterende rigg, der man slipper å demontere hele strukturen for å legge til en ny gren.
Nøkkelspesifikasjoner
| WLL (arbeidslast) | Ikke lastklassifisert |
| Rørdiameter | 48 mm |
| Materiale | Støpejern, galvanisert |
| Overflate | Sølv (galvanisert) |
| Produktkode | T13500 |
Clamp On Tee passer for riggere som trenger å legge til en 90 graders avstikker på en eksisterende rørkonstruksjon.